Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať lepšie používateľské skúsenosti. Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.

Silvester na Maledivách
Silvester na Luxusnej plavbe loďou a ukončenie pobytu na prekrásnom ostrove

Od 2 516 €

Dĺžka zájazdu: 12 dní

Miesto odletu: Viedeň | Destinácia: Maledivy

WiFi Potápanie Potápačský kurz Bazén

Ponúkame vám nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najexotickejších potápačských rajov, oplývajúcim rozmanitosťou života pod morskou hladinou. 

Nádherný podmorský život  (siví, útesový, veľrybí,...) vás učarí stovkami ďalších druhov rýb a korálov všetkých možných tvarov a farieb. Počas tejto cesty navštivite vodný ráj. Budeme kotviť pri neobývaných romantických ostrovčekoch s bielymi plážami a potápať sa u koralových útesoch s bohatým podvodným životom.Okrem korytnačiek, rají, mánt, a rôznych druhov žralokov.

Aj nepotápači si užijú túto plavbu plnú miešanyćh nápojov, slnka, bieleho piesku a tyrkysového mora. More je úžasné aj na šnorchlovanie, po večeroch naśu loď navštívia velrybý žraloci ale aj manty, s ktorými sa budeme šnorchlovat pod svetlami lode.

 

Na konci pobytu si vychutnáte ešte aj luxus miestnych hotelov, na bielych piesočných plažiach. Táto akcia je jednou najúspešnejších na pozorovanie veľkých morských živočíchov

Predpokladaný program

1. d - : odlet  ( s medzipristátím ) .

2. deň - : prílet na Maledivy - Male, 7:30 nalodenie na loď, ubytovanie, popoludní check dive v oblasti North Male Atol 

3. deň - : Lankan Beira / Manta point / - úžasná lokalita vzdialená len niekoľko kilometrov od letiska. Samotný reef je síce skôr podpriemerný ale miechové čistiace stanice mánt z neho robia jednu z najatraktívnejších lokalít na Maledivách. Pri zvlášť podarených ponoroch sme tu pozorovali naraz až 10 mánt zo vzdialenosti aj menšej než 1-2m!! Prejazd na Južný Male Atol - tu sa nachádzajú najlepšie lokality na pozorovanie žralokov šedých - predovšetkým v kanáloch ako je napr.
Coco Corner - práve tu sa nachádza čistiaca stanica žralokov šedých a útesových, ktorí sa, ak sa správate obozretne a nerušíte ich, v počtoch 5-15ks sa priblížia do Vašej tesnej blízkosti.

4. deň - : ranný ponor na Coco Corner ale bo na ďalšej žraločej lokalite. Popoludní prejazd na Ari atol, potápanie na miestnych lokalitách, nočný ponor na Maia Thilo - jeden z najlepších nočných ponorov aké možno zažiť - aktívne loviace útesový žraloci či raje, trnuchy jemenské, spiace korytnačky, či ropušnice. To všetko v relatívne malej hĺbke 6-15m. 

5. deň -  deň veľrybích žralokov : ten to deň je venovaný potápaniu a šnorchlovaniu v oblasti Sun Island – v lokalite s najväčším výskytom veľrybích žralokovi. Väčšinou sa nám darí dostať do kontaktu s 2 - 3kusmi. Večer návšteva domorodej rybárskej dediny, s možnosť nákupu suvenírov .

6. deň - potápanie na lokalitách v oblasti Ari Atol , v prípade, že na Lankan Beira neboli manty zaraďuje sa do programu ďalší manta point - Dhonkavto Thalia. Popoludní zakotvenie u niektorého z neobývaných ostrovčekov, kúpanie sa, a nočný piknik na ostrove
7. deň -  podľa možností ďalšie ponory v oblasti Ari Atol a prejazd k Male , potom potápanie v tejto oblasti
8. deň -  ráno do 9 hod opustenie ľode, odchjazd do hotela, pláž, hotel relax

9. deň-  pláž, hotel relax
10. deň- pláž, hotel relax
11. deň - opustenie hotela, odlet do európy
12. deň – prílet do Európy

Napíšte nám vaše otázky

* Požadované pole