Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať lepšie používateľské skúsenosti. Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.

Šnorchlovanie v Norsku s kosatkami
Kosatky v Norsku

Od 4 200 €

Dĺžka zájazdu: 9 dní

Miesto odletu: Viedeň | Destinácia: Nórsko

Klimatizácia Kúpeľňa Salónik WiFi Potápanie

Pozorovať divé zvieratá v ich prirodzenom prostredí je vždy nezabudnuteľný zážitok . Ak sú to navyše vrcholoví morskí predátori stovky kilometrov za polárnym kruhom, nemôžeme si to ani v nadchádzajúcej sezóne nechať ujsť.

Na more vyrážať malým člnom v skupinke 6 až 8 ľudí, aby sme sa ku kosatkám a keporkakom mohli priblížiť čo najbližšie.

Na to, aby ste spolu s nami ponorili tvár pod hladinu Nórskeho mora vám stačí maska, šnorchel, plutvy a suchý oblek. Účastníci, ktorí nemajú skúsenosti a kvalifikáciu na používanie suchého potápačského obleku, musia absolvovať zaškolenie ešte pred odletom a bezpečnostný test obleku prvý deň na mieste. Pokiaľ chcete pozorovať veľryby len z lode, potom vám namiesto suchého obleku stačí teplé oblečenie a teplý jachtársky floating overal, ktorý vám požičiame vrátane obuvi. Pridať sa teda môžu aj tí, ktorí nemajú v úmysle byť s veľrybami vo vode.

Veľryby v zime priplávajú do fjordov, pretože nasledujú obrovské kŕdle sleďov, ktorí sa sem sťahujú zo severného Atlantiku.

Termíny
11. 11. – 19. 11. 2023

Program
1. deň: Letecká preprava Viedeň - Tromso, transfer minibusom, ubytovanie.

2. deň – 7. deň: Program pozorovania veľrýb a polárnej žiary.

Dĺžka dňa je v januári v polárnych oblastiach pomerne krátka. Polárna noc tu začína v decembri a končí 11. januára. To však neznamená, že je celý deň tma, len v tom období slnko nevykukne nad obzor, takže je cez deň svetlo ako u nás tesne po západe slnka. V novembri a od polovice januára je už slnko cez deň nad obzorom, avšak s blížiacim sa koncom januára môže teoreticky klesať pravdepodobnosť prítomnosti veľrýb. Teplota vody dosahuje 6 °C a teplota vzduchu od -10 °C do +5 °C. Na more vyplávame okolo 10:00 a vraciame sa medzi 14:00 a 15:00. Veľryby často bývajú len niekoľko minút plavby loďou z nášho prístavu, avšak ich pozorovanie, popr. šnorchlovanie s kosatkami je dlhý proces vyžadujúci dobrého sprievodcu a predovšetkým trpezlivosť. Napriek tomu, že je pravdepodobnosť nájdenia veľrýb veľmi vysoká, nemôžeme stopercentne garantovať, že sa to každý deň podarí.

8. deň: Skoro ráno transfer na letisko, odlet do Viedne

Český inštruktor a sprievodca je v tomto termíne s nami.

Všetkým účastníkom výslovne odporúčame dojednať si s ohľadom na charakter aktivity cestovné zdravotné poistenie, ktoré kryje aj prípadné potápačské nehody.

 

Napíšte nám vaše otázky

* Požadované pole