Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať lepšie používateľské skúsenosti. Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.

Cocos Island
Food lovers Kokosové ostrovy

Od 4 890 €

Dĺžka zájazdu: 12 dní

Miesto odletu: Viedeň | Destinácia: Costa Rica

Grilovanie WiFi Potápanie Potápačský kurz Pláž

KOSTARIKA a  COCOS ISLAND

Táto plavby trvá 11 dní/10 nocí

V tropických vodách východného Pacifiku, 300 míľ juhozápadne od pobrežia Kostariky, sa nachádza známy Cocos Island Marine Park. Tento prírodný park, jeden z mnohých v Kostarike, je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ostrov s veľmi členitým pobrežím má rozlohu približne 8x3km. Vznikol sopečnou činnosťou približne pred dvoma a pol miliónmi rokov. Najvyššia hora ostrova je viac ako 600 metrov vysoká. Na pobreží ostrova nájdete dve veľké zátoky – bezpečné kotvisko – a piesočné pláže. Kokosový ostrov rozhodne netrpí nedostatkom zrážok, čoho výsledkom je až 70 vodopádov v priebehu obdobia dažďov. Vďaka tomu a tiež svojej odľahlosti vďačí za to, že bol odjakživa obľúbenou zastávkou pirátov, veľrybárov i moreplavcov na doplnenie sladkej vody aj zásob. Piráti tu nielen dopĺňali svoje zásoby, ale aj zakopávali cenné poklady. Ostrov je výnimočný svojou prírodnou rozmanitosťou a predovšetkým v okolitom mori nájdete množstvo žralokov - kŕdle kladivohlavých, žraloky hodvábne, galapážske, útesové, delfíny, manty a raje, obrovské murény, tuniaky, korytnačky i veľrybích žralokov. Vo vodách Kokosového ostrova žije dvadsaťsedem endemických druhov rýb a patrí medzi najkrajšíe svetové žraločie lokality.

Orientačný program:

1. deň: odlet z Európy, prílet na Kostariku, San Jose, ubytovanie

2. deň: vyzdvihnutie z hotela, transfer na loď - vyplávanie z prístavu Punta Arenas, ubytovanie na lodi, kontrola výstroja a vyplávanie smerom na Kokosové ostrovy

3-4. deň: príchod na Kokosový ostrov potápanie. Ponory prebiehajú z nafukovacích člnov, ktoré vyplávajú od hlavnej lode a potápa sa okolo celého pobrežia Kokosového ostrova.

5-10. deň: potápanie na Kokosovom ostrove - 3 denné ponory + 1 nočné (podľa nariadenia miestnych orgánov môžu byť nočné ponory zakázané)

10-11. deň: prejazd späť k pevnine

12. deň: check out, vylodenie návrat do San José a odlet do Európy alebo cestovanie po prírodných parkoch Kostariky

13-14. deň: prílet do Európy

Vyššie uvedený program je orientačný, bude upresnený v septembri 2022, a môže byť vplyvom poveternostných podmienok alebo z rozhodnutia kapitána lode a pot. sprievodcu zmenený!!!

LOĎ - Coco Island Agressor 1-7 - deluxe kajuty 8-11 - master kajuty na hornej palube 

Organizátorom potápačského safari je spoločnosť Aggressor Adventure, nesie za ňu zodpovednosť a pre účasť platia jej zmluvné podmienky.

Najlepšie potápačské lokality:

Cocos Alcyone 600' dlhá ponorená hora, vrchol hory je 25m od povrchu. Húfy kladivohlavých, manty a húfy rýb. Možný Sailfish alebo Marlin.

Big Dos Amigos Tento ostrovček má 15m vysoký oblúk a 20m vysoký vrchol z juhovýchodnej strany. Stretneme Rainbow Runners, Yellowtail Snapper, Bigeye Jacks a homáre. Kladiváci plávajú medzi vrcholom a oblúkom.

Vtáčí ostrov, Chathamský záliv Dove z Chatham Bay, juhovýchodne od Manuelity, táto lokalita poskytuje množstvo morských živočíchov vrátane žabích rýb, homárov, murén, rají, žralokov bielych a kladivohlavých. K dispozícii je dokonca aj čistiaca stanica.

Špinavý kameň Veľký ostrov so školami Marble Rays a Hammerheads.

Osamelý kameň Kŕdele Marble Rays a Mobula Rays.

Manuelita Severovýchodný roh má škrupinovú stenu. Veľa žralokov bielocípych, raje a školy kreolov.

Špeciálne pozorovania Žraloky veľrybí, párenie Eagle Rays, Sail Fish, párenie White Tip Sharks, False Killer Whales.

Ubing Rock, Wafer Bay Táto 100m skala začína na 6m  a klesá na 33m piesočnaté dno. Juhovýchodný svah láka žralokov kladivohlavých.

Napíšte nám vaše otázky

* Požadované pole