Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať lepšie používateľské skúsenosti. Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.

Egypt južné safari na lodi
Plavba na luxusnej lodi Lighthouse Miracle-1 s plnou penziou

Od 650 €

Dĺžka zájazdu: 8 dní

Miesto odletu: Viedeň | Destinácia: Egypt

Klimatizácia TV WiFi Potápanie Potápačský kurz

1.deň: prílet do Hurgady, transfer z letiska do prístavu Marsa Alam (cca 3 hod), nalodenie, keď klienti dorazia do 15.00 na loď, vyplávanie, check dive, prespanie pri blízkych útesech

2.deň: Shaab Marsa Alam – domov delfínov, členitý útes s malou zátokou a s vrakom malej safari lode, poobede Shaab Sharm – podlhovastý útes s velkými prúdmi, a pekným korálovým platom na južnej strane. Oblúbené miesto tuniakov, murén, bieloplutvých žralokov, napoleónov,.

3. deň: Wadi Gamal, ostrov obsiaty korálovými útesmi, s neporovnateľne krásnimi korálmi. Korytnačky a napoleóni sú našimi partnermi pri každom ponore.

4.deň: Dolphin Reef - Sataya- domov velkej rodiny delfínov, iba šnorchovaním môžeme pozorovať bežný život týchto inteligentných tvorov. Na severozápadnej strane korálové hlavy plné farebných rýb a záhrada s piesočnými úhormi ešte pridajú na zaujímavosti tejto lokality. Na južnej strane útes padá do hĺbky stoviek metrov, Malé jaskyne na strmej stene sú domovom murén, a pri stene v prúde plávajú tuniaci, barakudy a v štastnom prípade aj útesový žraloci. Shaab Mahsour – zlomený útes, so svojimi stenami a zátokami na otvorenom mori láka žralokov, ktorý majú jednoduché sa stravovať vo vode plnej života.

5.deň: Malahi a Shaab Claudia – prírodou vytvorené labyrinty s malou hĺbkou do 20m. Jaskyne a blúdiská nám zmenia pohľad na potápanie na južnej strane Červeného mora. Tisícky rýb si našli úkryt medzi stĺpikmi v zamaskovaných zátokách.

6.deň: Abu Dabab 6, útes v podobe ementálu, ktorý je z vonka zarybnený žltými rybami desiatkov druhov, a ostrov je vodou prevrtaný ako syr. Nie je problém stráviť v jaskyňkách desiatky minút. Presun na presnulý Elphistone, kde sa na severnom a južnom plate potápame so žralokmi, a na technicky vzdelaných potápačov čakajú 2 prekkrásne jaskyne v hĺbkach pod 50m. Často sa pri západe slnka sú k videniu tigrie žraloci, čo je jedinečné v Egypte. Viditelnosť kvôli veľkým hĺbkam a prúdom dosahuje 20-30m

7.deň: ponor na Marsa Mubarak / Marsa Shoana – zátoka bez korálového útesu, ale s trávou zarasteným piesočným dnom, kde sa s obľubou pasie dugong/ vodná krava a velké korytnačky. Velké raje a Guitar Shark je príjemným spestrením ponorov. Poobede návrat do prístavu, prespanie na lodi, alebo v hotelu,

8.deň: transfer na letisko, odlet
Termín:  každý týždeň

Napíšte nám vaše otázky

* Požadované pole