TONGA A FIJI 2026
TONGA A FIJI 2026
SNORCHLOVANIE S VELRYBAMI A POZNAVANIE OSTROVOV TONGA A FIJI
Dĺžka zájazdu: 16 dní
Tonga & Fidži – plávanie s veľrybami a tropický relax | Program zájazdu
0. deň – Odlet
Odlet z Viedne smer južný Pacifik.
2. deň – Prílet na Tongu
Prílet do Tongy, jediného tichomorského kráľovstva, ktoré nikdy nebolo kolonizované.
Keďže masový turizmus sem ešte nedorazil, ubytovanie je jednoduchšie, no vybrali sme jeden z najlepších hotelov na ostrove.
Po ubytovaní sa zoznámime s miestnou kultúrou a históriou. Navštívime okolie kráľovského paláca a vypočujeme si príbeh o svätej korytnačke, ktorú kedysi kráľovi daroval moreplavec James Cook.
3. – 5. deň – Šnorchlovanie s veľrybami
Tri plné dni venované šnorchlovaniu s veľrybami dlhoplutvými v ich prirodzenom prostredí.
Odjazd loďou približne o 9:00, návrat okolo 15:00. Počas dní strávených na vode je zabezpečený obed a občerstvenie na lodi.
Jedinečný a rešpektujúci kontakt s týmito majestátnymi tvormi patrí k najsilnejším zážitkom celej cesty.
6. deň – Polynézske pamiatky
Poznávací deň venovaný histórii Tongy.
Návšteva polynézskych pyramíd – kráľovských hrobiek a megalitu Haʻamonga ʻa Maui, známeho ako „tongský Stonehenge“. Monument zahalený rúškom tajomstva patrí medzi najvýznamnejšie archeologické pamiatky južného Pacifiku.
7. deň – Autentická Tonga
Deň strávený v pokojnej atmosfére, spoznávanie najpolynézskejšej krajiny sveta a jej pohostinných obyvateľov.
Večer výnimočný gastronomický zážitok – súkromná večera priamo na pláži, kde je váš stôl jediný v „reštaurácii“. Na stole čerstvý homár, rozprestierajúci sa cez polovicu stola, a jedinečná atmosféra pri mori.
8. deň – Voľný deň na Tonge
Voľný deň určený na oddych.
Možnosť potápania alebo relaxu na pláži, prípadne individuálne aktivity podľa chuti.
9. deň – Presun na Fidži
Odlet z Tongy na Fidži.
Začína oddych na tropických ostrovoch známych aj ako „kanibalské ostrovy“. Dnes sú Fidži synonymom tropického raja – oceán, palmy, koralové útesy a pokojná atmosféra.
Relax na pláži v oblasti Denarau, najznámejšej turistickej oblasti Fidži, s možnosťou výberu luxusných rezortov aj na okolitých ostrovoch.
Skorý príchod na Fidži – Prehliadka ostrova Viti Levu
Prehliadka hlavného ostrova Viti Levu.
Návšteva hlavného mesta Suva, prezývaného „New York Melanézie“, najväčšieho mesta južného Pacifiku.
Uvidíme monumentálny mormónsky chrám z bielej talianskej žuly s výhľadom na mesto a Tichý oceán.
Dostaneme sa na miesta, kam sa bežní turisti nedostanú – fotenie s exotickou prezidentskou gardou a návšteva hrobu legendárneho kanibala Udre Udre, jednej z najznámejších postáv fidžijskej histórie.
Ubytovanie v 3–4 koloniálnom hoteli*.
10. deň – Fidži: príroda a tradície
Poznávací deň na Fidži.
Potulky bujnou tropickou prírodou, vysoké hory a návšteva druhého najväčšieho mesta Lautoka, známeho pestovaním cukrovej trstiny.
11. – 13. deň – Luxusný oddych
Pobyt v luxusnom hoteli pri oceáne.
Voľný program – relax na pláži, kúpanie, wellness.
Možnosť potápania alebo fakultatívnych výletov. Samozrejmosťou je ochutnávka tradičného nápoja kava.
14. deň – Odlet
Odlet z Fidži späť do Európy.
