Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať lepšie používateľské skúsenosti. Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.

Mexiko Baja California, Yucatan
Food lovers and Singledive The best of Mexico

Od 1 990 €

Dĺžka zájazdu: 14 dní

Miesto odletu: Viedeň | Destinácia: Mexico

WiFi Potápanie Pláž Bazén

Predbežný program:
Velryby v Mexiku je asi tá najúžasnejšia vec, čo môže potápač zažiť. Úžasné je potápanie aj s lachtanmi a mobulami.

Yucatán s množstvom mayských pamiatok preslávili cenoty – mayské studne s kryštálovo čistou vodou a potápaním v nich, so stalagmitmi a stalaktitmi a Karibské s piesočnými plážami. 

1.deň Let Vieden - Mexico City - La Paz

2.deň prílet a ubytovanie.

3-8.deň  pobyt na západnom pobreží, 2 dni potápanie – 2 ponory denne, 1 deň pozorovanie veľrýb, 1 deň voľný program. Asi najkrajšie potápanie, aké sa dá zažiť, je s tuleními puberťákmi. Sú zvedaví viac ako ľudia, priplávajú na kontakt, chcú sa hrať a predvádzajú, čo všetko dokážu.

Cortézove more je jednou z posledných zásobární morského života a tak aj na útesoch je miestami toľko rýb, že útes ani nie je vidno. Možno tiež pozorovať tisíc členné stáda delfínov, žralokov veľrybích a veľryby.

La Paz je typické Mexické mesto s priateľskou atmosférou a výbornými reštauráciami. Miestni tvrdia, že západ slnka v La Paz je najkrajší na svete.

Kalifornský polostrov je nádherné miesto, poskytujúce množstvo možností na výlety. Kilometre nádherných plází, male mestečká, ako Santo Domingo s hotelom California, ktorý bol námetom pre známu pieseň, Cabo San Lucas – mestečko na samom konci 1300 kilometrov dlhého Kalifornského polostrova s nádhernými skalnými útvarmi a reštauráciami s výborným jedlom v púšti, či na pobreží.

8 .deň  Letecky La Paz - Cancun.

9-12 .deň   pobyt na východnom pobreží, 1 den potápanie v cenotoch, 1 deň potápanie v Karibskom mori, voľný program/výlet na Chichen Itza. Yucatán ukrýva najkrajší jaskynný systém, vzájomne poprepájané cenoty – mayské studne s kryštálovo čistou sladkou vodou, stalagmitmi a stalagtitmi a nádhernou hrou svetla. Lúče, ktoré prenikajú cez prales, padajú ku dnu cenotu a vytvárajú atmosféru, ktorú viem prirovnať iba ku koncertu Pink Floyd. Je to úchvatné prírodné divadlo.

V cenotoch plávajú platy a iné rybky, ktoré poznáme z akvárií.

Všade okolo je množstvo mayských pamiatok. Veľkolepé Chichten Itzá patrí medzi najväčšie skvosty mayskej kultúry.

Navštíviť tiež možno pyramídy v Cobe, na ktoré sa dá i vystúpiť a neďaleký Tulum.

Cestou sa možno zastaviť na obed v niektorom z mestečiek, ako napríklad Valladolid, s nádhernou architektúrou a výbornými reštauráciami.
12.deň  Odlet z Cancum do Európy

Napíšte nám vaše otázky

* Požadované pole