Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať lepšie používateľské skúsenosti. Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.

Food lovers Costa Rica +Mexico tour
MExico - San Jose - Puntarenas - Bajo el Diablo - Cano - Arenal

Od 3 700 €

Dĺžka zájazdu: 13 dní

Miesto odletu: Viedeň | Destinácia: Costa Rica

Klimatizácia  Balkón Kúpeľňa WiFi Potápanie Pláž Bazén

ROZŠÍRENÝ PROGRAM S MEXICO CITY
VIEDEŇ - MEXICO CITY
 

30.10
MEXICO CITY - SAN JOSE
Odlet z Viedne, po prílete Vás odvezieme z letiska do hotela. Večerný relax

31.10
MEXICO CITY - Dia Muerte prehliadka mesta, pyramidy mesiaca a slnka, sprievody

1.11 
Celodenný výlet po kanáloch v MExico city a okoli

2.11 Frida KAhlo museum a podvecer odlet do San Jose

ZÁKLADNÝ PROGRAM ROVNAKÝ AKO PRI ODLETE Z VIEDNE 2.11

1. Deň
Odlet z viedne, prílet do San Jose, ubytovanie na hoteli, večerný Food lovers toru v meste

2. Deň
prehliadka mesta SAN JOSÉ - uvidíme centrum mesta a jeho koloniálnu architektúru, exotické centrálne trhovisko a
Múzeum zlata. Vyrazíme do Bajo Balenas, https://costaricaexperts.com/marino-ballena-national-park-guide/ a podvečer sa pokúsime surfovať na vlnách, 

3. Deň
výlet za veľrybami, 
Je to v ich obrovskej veľkosti? Ich neuveriteľnej inteligencii? Ich spoločenskej osobnoste, ktoré sa nápadne podobajú našim? 
Nech je to čokoľvek, fascinujú nás. Sme k nim priťahovaní. A nie je ešte jedno miesto ako Kostarika na pozorovanie veľrýb. 
Kostarika má najdlhšiu sezónu keporkakov na svete.

Máme možnosť vidieť orozené keporkaky: Kalifornské, Antarktické a veľryby svätého Vavrinca zo severného Atlantiku. 
Je známe, že na tichomorskom pobreží často chodia aj pilotné veľryby, modré veľryby a veľryby Pseudo-Orca.

4-5. deň
Potápanie na najväčšom korálovom útese západného pobrežia
Samozrejme nebuede chýbyť ochutnávanie miestnej kuchyne, pláže Mario Antonio

6. Deň
Transfer do Bahia Drake, výlet do národného parku Corcovado, leňochy, tapíry, papagáje... plné farieb a pokoja
 https://costa-rica-guide.com/nature/national-parks/corcovado/
večer ubytovanie, 

7-10. deň
potápanie v El Puerto Diablo a na ostrove Cano

11. Deň 
Poobede odlietame do San Jose a smerujeme na sever! V Kostarike je 5 aktívnych sopiek: Poás, Irazú, Arenal, Rincón de la Vieja a Turrialba, a práve tam smerujeme.
Arenal je najkrajšia pod ktorou strávime najbližšie dni. Národný parku Arenal, ktorý je ideálnym miestom na objavovanie rozmanitosti a krásy kostarickej prírody. Dymiace sopky, bujná vegetácia ktorá ukrýva obrovskú biodiverzitu. Uvidíme aj lávové polia.

12. Deň
Deň na sopkách si užijeme naplno. Na na požičaných bicykloch vyrážame. Nebudete stíhať vnímať okolité krásy pretože sopky sa z každého nového uhla zdajú ešte krajšie.
Nekonečné lanové mosty visiacich nad džungľou budú našim adrenalinom po ceste. Po náročnom dni si zregenerujeme svaly v termálnej rieke uprostred prastarého lesa. podvečer sa vrátime do hotela.

13. deň
Zipline  v džungli je snáď najobľúbenejšia atrakcia v Arenale. Zostup po dlhých lanách vysoko nad džungľou. Stojí to za to! Navštívime aj kakaové
plantáže, kde sa dozvieme zaujímavú históriu tohto zázračného červeného býka Indiánov. Viete, že ho priviezli z Brazílie a po prvýkrát ho vypestovali domorodí obyvatelia Strednej Ameriky? Ochutnáme najčerstvejšie kakao a čokoládu. Posilnení sa budeme prechádzať džungľou a hľadať leňochy a opice ukryté na stromoch.

14. Deň
Po rannom prebudení sa lúčime so sopkami a prechádzame krajinou popri jazere Laguna de Arenal a smerujeme k pobrežiu Tichého oceánu. Čaká nás azúrové more, piesok ako hladká múka. Viete čo sú modré zóny sveta? Sú to miesta, kde sú ľudia zdravší, šťastnejší a žijú v priemere dlhšie. Na svete je len 5 takýchto miest. Taký je aj polostrov Nicoya a región Nicoya, kam smerujeme. Aj my si predĺžime životy pobytom na pláži. Čistý vzduch, minerálne zloženie vody, slnečné dni, prirodzená lokálna strava a dobré vzťahy medzi ľuďmi tu prispievajú k zdravému životu. Tak to skúsime

15. Deň
Palmy, piesok. modrá voda. Po dlhých dňoch strávených naháňaním zážitkov sa opäťnadýchame morského vzduchu.  Sme z jednej strany obklopený oceánom a z druhej džungľou. Ideme sa šnorchlovať, potápať, surfovať, veslovať na lodi.  Po pláži spoznáme plážovú gastronómiu, kde sa miešajú chute mora a trópov. Ani dobré domáce pivo nás tu neminie

16 Deň
Party loď a zábava v rytme salsy

Loďou sa vyberieme na neďaleké pláže, ale aj na povestné vlny, kde sa jazdia tí, ktorí naozaj vedia jazdiť. Pozorujeme surfistov a pozeráme sa na ich triky. A podvečer ako posledné dny stále, rozlúčka v rytme salsy so západom slnka. Lúćime sa s našim pobytom

17. Deň
Odlet domov
TORTUGERO - SAN JOSÉ - EURÓPA

Napíšte nám vaše otázky

* Požadované pole